Projekt cezhraničnej spolupráce Spojme sa rýchlo a moderne vznikol z potreby vybudovať kvalitné interaktívne spojenie medzi obcou Stráňavy a mestom Budišov nad Budišovkou prostredníctvom zvýšenia informačnej gramotnosti obyvateľov a zavedenia najmodernejších informačno-komunikačných technológií, ktoré ľahko a rýchlo spoja nielen samosprávy a ich predstaviteľov, ale aj žiakov, učiteľov základných škôl a obyvateľov partnerskej obce a mesta. Detailnejší opis projektu nájdete v sekcii "O projekte."

V rámci spoločných aktivít sa uskutočnilo aj niekoľko spoločných stretnutí, v rámci ktorých bol projekt predstavený aj zástupcom okolitých miest a obcí, kde si zúčastnené strany vymenili vzájomné skúsenosti a možnosti implementovania moderných informačných technológií. Dňa 21.05.2015 sa uskutočnila konferencia v Strečne, kde boli prezentované skúsenosti z aplikácie komunikačných technológii, ako videokonferencie, audiovizuálna technika, virtualizácia, interaktívny systém pre základné školy, informačný portál a kiosk. Prinášame Vám krátky záznam z konferencie: 

  

 

 

 

Projekt má trvanie 5 rokov, ale ponúka možnosti dlhodobej spolupráce a komunitné aktivty organizované samosprávami na Českej a Slovenskej strane. Dôkazom toho sú aj spoločné akcie oslavy 70. výročia oslobodenia, víťazstva nad fašizmom a ukončenia 2. svetovej vojny na vrchu Polom - Javorina pri pamätníku 1. Československého zboru dňa 03.05.2015 a kultúrno-spoločenské podujatie Kultúrne leto v rámci projektu Poďme spoločne za kultúrou OPERAČNÉHO PROGRAMU CEZHRANIČNEJ SPOLUPRÁCE SLOVENSKÁ REPUBLIKA - ČESKÁ REPUBLIKA 2007 - 2013. Fotografie si môžete pozrieť v sekcii Fotogaléria.

 

 

DSC 2118 orez