Aktuálne dianie v oblasti kultúry a spoločenských podujatí

 

 

stranavske zvesti 

 

hody plagat2015

Obec Stráňavy vydala k Hodom 2015 knihu o obci Stráňavy. Kniha má 270 strán a je plnofarebná. Záujemcovia o túto knihu si ju môžu kúpiť na obecnom úrade za cenu 20,- €

kniha stranavy

3. 6. 2013 - „Dni cezhraničnej spolupráce PL-SK v obci Polanka Wielka - Deň detí“ – pre deti bol pripravený bohatý kultúrny program - kultúrne vystúpenie detí v škole pod názvom: Všetci bývame v Európe a následne poľská škola zorganizovala Minitalent šou so spoločnou účasťou poľských a slovenských detí

17. 5. 2013 - „Dni cezhraničnej spolupráce PL-SK v obci Stráňavy“ - kultúrne predstavenie ZŠ Stráňavy a športové hry pre deti v telocvični a na multifunkčnom ihrisku. Vo večerných hodinách podujatie zameraným na oslavu Dňa Matiek.

Už po 70. krát si občania nielen našej obce pripomenuli 3. mája 2015 ukončenie bojov o Polom v 2.svetovej vojne. Organizátorom podujatia je Obec Stráňavy, Žilinský samosprávny kraj a Oblastný výbor Zväzu protifašistických bojovníkov. Svojou účasťou nás poctili aj zástupcovia Ruského, Bieloruského veľvyslanectva a v toto okrúhle výročie aj zástupcovia Francúzskeho veľvyslanectva. Na oslavy prišla aj pani Engelova, sestra pána Beleja, ktorý padol priamo na vrchu Polom a má postavený sybolický hrob blízko pamätníka.

Hviezdicovým turistickým výstupom prišlo na vrch Javorinu k pamätníku takmer 1 500 účastníkov. Boli to jednotlivci, členovia turistických oddielov, žiaci našej školy ale najmä celé rodiny z našej a susedných obcí. Je dôležité uchovávať pre nasledovné generácie v srdciach spomienku na tých, ktorí za našu slobodu položili to najcennejšie – svoje životy.